o akcji

„Profesjonalni kierowcy” – profesjonalizm w każdym calu

Akcja „Profesjonalni kierowcy” powstała z inicjatywy kilku firm, którym zależy na podnoszeniu kwalifikacji przyszłych pracowników branży transportowej. Obecnie wspierają ją firmy: Volvo Trucks, Continental, Volvo Financial Services (VFS), Grupa MAK, ERGO Hestia, MJM. W ramach przedsięwzięcia szkoleni są młodzi kierowcy, którym zależy na stabilnej i dobrze płatnej pracy w firmach o międzynarodowej renomie. Bezpłatne kursy prowadzą najlepsi instruktorzy, a osoby, które wezmą w nich udział, mają szansę na uzyskanie certyfikatu „Profesjonalnego kierowcy” potwierdzającego ich przygotowanie do zawodu.

Akcja „Profesjonalni kierowcy” to inicjatywa, która ma na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz świadomości społecznej na temat wysokiej rangi usług transportowych jako znaczącej gałęzi gospodarki. Firma doradcza PwC szacuje, że w 2022 roku w Polsce zabraknie 200 tys. zawodowych kierowców. Dlatego jednym z celów akcji jest również szeroka promocja zawodu kierowcy wśród młodzieży, kobiet, osób, które mają prawo jazdy C+E, ale nie pracują w zawodzie oraz takich, które chcą zmienić swoją profesję.

Dlaczego warto zapisać się na szkolenie w ramach akcji „Profesjonalni kierowcy”? 

  • Szkolenie jest bezpłatne. Uczestnicy mają szansę powiększać swoje kompetencje pod okiem najlepszych instruktorów w kraju.
  • To oszczędność. Koszt wyszkolenia jednej osoby wynosi około 600 Euro.
  • Można uzyskać prestiżowy certyfikat „Profesjonalnego kierowcy” potwierdzający wysokie kwalifikacje.
  • Z certyfikatem „Profesjonalnego kierowcy” rosną szanse na znalezienie dobrej pracy w branży transportowej.
  • Wiedzę, zdobytą na szkoleniach, będzie można sprawdzić w praktyce na najwyższej jakości sprzęcie dostarczonym przez partnerów akcji „Profesjonalni kierowcy”.
  • Kierowca z certyfikatem jest bardziej atrakcyjny i godny zaufania dla przyszłych pracodawców.
  • Osoby, które zdobędą certyfikat „Profesjonalnego kierowcy” trafią do bazy danych, z której korzystają największe i najbardziej uznane firmy transportowe na rynku.