Wyniki konkursu 2018

Wyniki konkursu „Bezpieczeństwo na drodze” – edycja 2018

I miejsce – Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku
Uzasadnienie: Film przedstawiający kilka bardzo prostych sytuacji, jednak takich, z którymi spotykamy się na co dzień: przekroczenie prędkości w mieście przez kierowców w sytuacji, gdy pilnie muszą coś załatwić, czy wbieganie w momencie zmiany świateł z zielonego na czerwone. Poza tym jury doceniło też stronę techniczną filmu.

NAGRODA: Dwutygodniowy staż w wybranym autoryzowanym serwisie Volvo Trucks lub Renault Trucks dla zwycięskiego zespołu; jednodniowe szkolenie dla całej klasy, w której uczy się zwycięski zespół, przeprowadzone przez instruktorów Volvo Group na terenie szkoły (z wykorzystaniem najnowocześniejszych pojazdów ciężarowych).

II miejsce – Zespół Szkół Samochodowych im. gen. Stefana Roweckiego-Grota w Gliwicach
Uzasadnienie: Poruszenie bardzo aktualnego tematu, jakim jest używanie smartfonów w niemal każdej sytuacji. Policja od niedawna zwraca uwagę, że jest to coraz częstsza przyczyna wypadków.

NAGRODA: Tygodniowy staż w wybranym autoryzowanym serwisie Volvo Trucks lub Renault Trucks dla zwycięskiego zespołu; zestaw gadżetów ufundowanych przez patronów akcji „Profesjonalni kierowcy”.

III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu (grupa 1)
Uzasadnienie: Film porusza problem, który najczęściej pojawia się poza terenami zabudowanymi, czyli bardzo bliski kierowcom pojazdów ciężarowych. To brak kamizelek lub innych elementów odblaskowych noszonych przez pieszych.

NAGRODA: Tygodniowy staż w wybranym autoryzowanym serwisie Volvo Trucks lub Renault Trucks dla zwycięskiego zespołu.