Partnerzy

Partnerzy akcji Profesjonalni Kierowcy

Volvo Trucks dostarcza kompletne rozwiązania transportowe dla profesjonalistów i wymagających klientów, oferując pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Obsługa serwisowa zapewnia 2200 dealerów i stacji obsługi w ponad 125 krajach. Samochody ciężarowe są produkowane w 15 krajach. W 2015 r. dostarczono ponad 113 000 tych pojazdów. Od zbudowania pierwszego samochodu ciężarowego Volvo w 1928 r. upłynęło już prawie 90  lat. Obecnie ponad 90 proc. produkowanych przez Volvo Trucks pojazdów należy do klasy ciężkiej o masie ponad 16 ton, co czyni z firmy trzeciego, co do wielkości, producenta wysokowydajnych samochodów ciężarowych na świecie. Koncern Volvo Trucks jest częścią Grupy Volvo, jednego z czołowych światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa Volvo zatrudnia około 100000 osób, posiada zakłady produkcyjne w 18 krajach, a swoje produkty sprzedaje na ponad 190 rynkach.  Grupa Volvo dostarcza również kompletne rozwiązania finansowe i serwisowe. Kluczowymi wartościami Volvo są jakość, bezpieczeństwo i troska o środowisko naturalne.

W Polsce samochody ciężarowe Volvo znane są od dawna – są one najstarszym i najdłużej sprzedawanym produktem Volvo w Polsce. 

Po więcej informacji zapraszamy na www.volvotrucks.com


Renault Trucks  swoją tradycją sięga roku 1894 i związana jest z szeroko pojętą motoryzacją.  Działalność Renault Trucks w chwili obecnej to  produkcja, sprzedaż i serwis kompleksowych rozwiązań transportowych. W Polsce firma sprzedaje pojazdy o masie całkowitej od 3,5 tony do 120 ton. W roku 2013 Renault Trucks zaprezentowało całkowicie odnowioną gamę pojazdów ciężarowych. Dla ruchu dalekobieżnego przeznaczony jest model Renault T  z silnikami 11 i 13 litów o mocy do 520 KM.  Pojazdy Renault T zastały uhonorowane prestiżowym tytułem International Truck of the Year 2015, a także zdobywają  laury w konkurach prasy krajowej i europejskiej.  Pojazdy budowlane to Gama K, która może występować w wersji 8×6 i także ma silnik 11 i 13 litrów, oferowanych w 6 wariantach mocy.  Lekkie pojazdy budowlane i ciężka dystrybucja to zadania dla samochodów z Gamy C, które mają kabinę o szerokości 2,5 m oferowaną w 3 wariantach. Pojazdy typowo dystrybucyjne to gama D, gdzie najcięższy pojazd ma 26 ton, a najlżejszy 3,5 tony. W zależności od potrzeb pojazdy Gamy D są napędzane sinikami 3, 5 bądź 8 litrowymi. Uzupełnieniem gamy są 3,5 tonowe pojazdy Renault Master i Maxity.

Użytkownicy pojazdów Renault Trucks mogą skorzystać z usług dodatkowych, takich jak:  kontrakty serwisowe Start&Drive, usługi finansowe i ubezpieczenie dostarczane prze RTFS, system zarzadzania flotą Optileet czy też szkolenia Optifuel.

Po więcej informacji zapraszamy na www.renault–trucks.pl   


Michelin jest obecny w Polsce od 21 lat. Ma w Olsztynie fabrykę opon, w której zatrudnionych jest ponad 4 tysiące osób. W Warszawie znajduje się  Dyrekcja Handlowa.  Olsztyńska fabryka francuskiej firmy Michelin jest największą fabryką opon w Polsce, największym pracodawcą na Warmii i Mazurach i jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie. Fabryka w Olsztynie produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy, kordy i półfabrykaty.  Do fabryki należy  też nowoczesne Centrum Logistyczne.

Grupa Michelin na świecie produkuje nie tylko opony do wszystkich rodzajów pojazdów, lecz także wydaje mapy i przewodniki oraz prowadzi internetowy serwis dla podróżnych -viamichelin.com (także w polskiej wersji językowej). Zielone Turystyczne przewodniki Michelin wydawane są po polsku, a w  Czerwonym  Kulinarnym przewodniku oceniane są restauracje oraz  hotele między innymi z Warszawy i Krakowa. Grupa Michelin zatrudnia na świecie ponad  100 tysięcy osób,  ma 68 zakładów produkcyjnych w 18 krajach , a swoje produkty sprzedaje  w 170 państwach na wszystkich kontynentach. Siedzibą Grupy jest Clermont-Ferrand we Francji.

Po więcej informacji zapraszamy na www.michelin.pl


Wielton S.A. z siedzibą w Wieluniu to największy polski producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych. Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie należy do grona pięciu największych producentów w swojej branży w Europie. Na sukces Wieltonu w samym tylko Wieluniu pracuje obecnie 1200 pracowników. W ofercie firmy znajduje się 65 typów produktów. Klientami Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży na drogi Europy wyjechało już ponad 60 000 naczep i przyczep. Trafiają one do 35 krajów, w tym m.in.: do Polski, Niemiec, Francji i Włoch, a także do krajów Azji i Afryki. Grupa Wielton posiada dwa zakłady produkcyjne: w Polsce oraz we Francji, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Swoim klientom zapewnia również wsparcie serwisowe w całej Europie. Spółka została nagrodzona przez Ministerstwo Gospodarki tytułem „Orła Eksportu” przyznawanym przedsiębiorstwom najprężniej rozwijającym sprzedaż za granicą. W 2015 roku Wielton otrzymał status Centrum Badawczo-Rozwojowego, którym – poza Wieltonem – może pochwalić się 41 przedsiębiorstw w całej Polsce. Inwestycje w badania i rozwój to dla spółki istotny element strategii. Już dziś firma współpracuje z instytutami i uczelniami w Polsce i za granicą, a Centrum Badań i Rozwoju posiada jedyną w Polsce a drugą w Europie stację do całopojazdowego badania naczepy.

Po więcej informacji zapraszamy na www.wielton.com.pl


Ergo Hestia

Polska grupa towarzystw ubezpieczeniowych z siedzibą w Sopocie, istniejąca od 1991. Posiada ogólnopolską sieć przedstawicielstw i oddziałów terenowych. Oferuje ubezpieczenia dla przemysłu, małego i średniego biznesu oraz dla klientów indywidualnych – zarówno w zakresie ochrony majątku, jak i życia. Spółka oferująca ubezpieczenia majątkowe, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA jest drugim w Polsce ubezpieczycielem pod względem wysokości zebranej składki ubezpieczeniowej brutto.

www.ergohestia.pl